Angrenost je předpokládám název v sindarštině. Ale mě by zajímalo, jak se Angrenost řekne quenijsky, to by tu mělo být, kdyč se ta stránka jmenuje Angrenost a je tu česko-quenijský slovník.
Jo, kromě plurálu existuje ještě duál a potom plurál partitiv. Duál je jasný, používá se pro dvojice věcí. U toho partitivního plurálu to není úplně jasné, ale nejspíš se používá, když se chce říct, že jde o část z nějakého celku nebo z většího počtu, proto partitiv. Ale nejspíš se moc nepoužívá.
Duál se normálně tvoří přidáním t, takže třeba aiwë -> aiwet.
Někdy se taky tvoří duál přidáním u, a to většinou v případech, kdy jde o nějakou přirozenou dvojici, takže třeba pé (ret) -> peu (rty). Týká se to příslušných částí těla, ale taky třeba Dvou stromů ve Valinoru, které taky tvořily pár, takže Dva stromy se řeknou Aldu.
Plurál partitiv se tvoří příponou li, např. falma -> falmali.
No, pokud jde o klasické množné číslo (plurál), tak to se tvoří v podstatě dvěma způsoby, podle základníko tvaru slova:
Když slovo končí na souhlásku nebo na ë, tak se množné číslo tvoří přidáním i (respektive změnou ë na i). Například: atan -> atani, ataquë -> ataqui, alalmë -> alalmi.
Když slovo končí na samohlásku a, i, u, o, nebo dvojici ië tak se mn. číslo tvoří přidáním r, takže třeba: cyria -> cyriar, tirno -> tirnor, omentië -> omentier a podobně.
Existuje pár výjimek, ale ty nejsou až tak důležité. Například orco -> orqui. Ale obecně platí, že klasický plurál se tvoří těmihle dvěma způsoby.