Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 22. květen 2024
Lúthien a Huan
Lúthien a Huan
Lúthien a Huan v Nargothrondu více»
 25. duben 2024
Araglas
Araglas byl šestý náčelník Dúnedain z Arnoru. Araglas je sindarské jméno. Jeho význam není vysvětlen, ale možný význam je „královský-radostný“ a je složeninou předpon ar(a)- ("vznešený", "královský", "vznešený") a glass ("radost"). ... Araglas byl synem náčelníka ... více»
 19. duben 2024
Skončila anketa 'Který je podle vás nejobdivuhodnější trpaslík Třetího věku?'
Výsledky vypadají takto: 'Gimli Přítel elfů' - 41%; 'Thrór' - 27%; 'Balin' - 14%; 'Dáin II. Železná noha' - 8%; 'Thorin II. Pavéza' - 7%; ' některý jiný' - 2%; 'Thráin II.' - 1%;
 16. duben 2024
Nominace Tolkien Society Awards 2024
Můj obrázek "Cesta jde pořád dál" byl zařazen do užšího výběru na cenu Tolkien Society Awards 2024 za nejlepší výtvarné dílo! Mám z toho velkou radost, i když můj obrázek nakonec nezvítězil. ... Obrázek je inspirovaný Bilbovou písní z Pána prstenů a představuje něco ... více»
 16. duben 2024
Arahad II.
Arahad II. byl desátým náčelníkem severních Dúnedain. Byl synem náčelníka Aravorna. Etymologie Arahadova jména je nejistá, ale je pravděpodobné, že byl pojmenován po svém pradědovi Arahadovi I.. ... Narodil se roku 2563 za náčelnictví svého děda Aragosta. ... Roku 2628 se ... více»
 16. duben 2024
hraničáři Severu
Hraničáři severu, nebo jen Hraničáři, byl potulný lid v Eriadoru, poslední zbytek Dúnedain z Arnoru, kteří kdysi obývali Severní království Arnor. Chránili země, kterými putovali, ačkoli kvůli jejich tajemnosti je ostatní národy považovaly za nebezpečné a nedůvěryhodné. ... více»
  2. duben 2024
Frór
Frór byl trpaslík z Durinova lidu a druhý syn krále Dáina I.. Měl staršího bratra Thróra a mladšího bratra Gróra. Narodil se roku 2552 v Šedých horách, kde byl králem Durinova lidu jeho děd Náin I.. ... V té době byl však Durinův lid v Šedých horách stále více ohrožován ... více»
 26. březen 2024
Gwindor
Gwindor byl kníže elfů z Nargothrondu. Byl synem Guilina a bratrem Gelmira. Žil v Nargothrondu a během obklíčení Angbandu byl zasnouben s Finduilas, dcerou Orodrethovou. Jeho bratr Gelmir byl ztracen během Dagor Bragollach. V touze pomstít svou ztrátu vyslyšel výzvu Maedhrose ke ... více»
 25. březen 2024
Matěj Čadil – autor webu Angrenost.cz
Jmenuji se Matěj Čadil, jsem český umělec a grafický designér, který žije se svou rodinou v Praze. Od mládí, kdy mě můj táta seznámil s knihami J. R. R. Tolkiena, mě fascinuje a inspiruje svět Středozemě. Moje láska k bohatství Tolkienova díla mě vedla k vytvoření mnoha ... více»
 21. březen 2024
Hunleth
Hunleth byla žena z Halethina lidu v Brethilu v Prvním věku. Byla to dcera Hundara, syna Halmira, náčelníka Haladin. ... Narodila se roku 443 P.v.. Měla také mladšího bratra Hundada, jehož syn Hardang se později stal náčelníkem Haladin, když smrtí Brandira vymřela starší větev ... více»
 19. březen 2024
Aranarth
Aranarth byl prvním náčelníkem arnorských Dúnadanů. Narodil se jako nejstarší syn posledního krále Arthedainu Arveduiho a jeho manželky, gondorské princezny Fíriel. Byl tak prvním potomkem (nebo přinejmenším prvním po mnoha generacích), pocházejícím ze spojení Isildurova a ... více»
 18. březen 2024
Isilmo
Isilmo byl númenorský princ, syn krále Tar-Súriona. Měl starší sestru Telperiën, která se stala druhou vládnoucí královnou. Jeho datum narození neznáme, ale pravděpodobně se narodil za vlády svého otce Tar-Anáriona, a to později než jeho sestra Telperiën, která se narodila ... více»
 18. březen 2024
výprava k Ereboru
Výprava k Ereboru byla výprava, kterou podnikli Thorin & spol. v doprovodu Bilba Pytlíka a Gandalfa, aby získali zpět trpasličí království Erebor v Osamělé hoře od draka Šmaka v roce 2941. Výsledkem bylo obnovení království Erebor a Dol, ale během výpravy byl také neplánovaně ... více»
  6. březen 2024
Nienor: ""
téma: Fantasy
Čaute čítali ste už Gwind? Je to skorej pre dievčatáale super kniha celkom nová odporúčam prečítať více»
  2. březen 2024
Skončila anketa ' Kdybyste mohli navštívit Gondor, v jaké době byste to nejradši udělali?'
Výsledky vypadají takto: 'Na začátku Čtvrtého věku, za vlády krále Elessara;- 37%; 'Za vlády správců před založením Rohanu;- 35%; 'Po pádu Númenoru a před koncem Druhého věku - za vlády Isildura a Anáriona;- 11%; 'Před pádem Númenoru, kdy tu vznikala první sídla Věrných' - 7%; 'Od založení Rohanu do konce Třetího věku' - 4%; 'Na vrcholu moci za vlády Hyarmendacila I.;- 3%; 'Za zlatého věku před Příbuzenským svárem;- 1%; 'Někdy od Příbuzenského sváru do konce vlády králů' - 1%; 'Někdy v prvním tisíciletí Třetího věku, po válce Posledního spojenectví;- 0%;