Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 14. červen 2017
Galathil
Galathil byl sindarský elf z Doriathu, vnuk Thingolova bratra Elma, bratr Celeborna a otec Nimloth. Prostřednictvím své vnučky Elwing byl tak předkem Elronda i Elrose. ... Jeho jméno je velmi podobné Bílému stromu Galathilionu, který rostl v Tirionu a také jména jeho blízkých ... více»
  3. červen 2017
drozd: "Re: záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Díky za odpověď!Nejpíš máš pravdu,asik to tak nějak bude... Chtělo by to dendrologické informace o Británii,zvlášť v první půli minulého století. ... Jinak většina těch velkých lesů a hvozdů v Třetím věku ... více»
  2. červen 2017
Aredhel: "Re: záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Pokud vím, tak Tolkien ve svém díle smrk opravdu nikdy nezmínil. Myslela jsem si to, ale pro jistotu jsem si trochu vypomohla moderní technikou. (A mimo jiné jsem při tom zjistila, že ve všech knihách jsou až znepokojivě časté zmínky o smrti, jenom ve Dvou věžích je rutina trochu ... více»
  2. červen 2017
drozd: "citáty"
téma: Ankety a citáty
Zdravím a přeji to nejlepší! ... Spousta jich tu už byla napsána....a tak se dost možná budu sem tam ... p.s.Jde o vidání Mladé fronty z let 2001,02,03. ... 1)Gandalf o ... více»
  1. červen 2017
m.s.: "Neuveriteľné, ale doba temna stále trvá! "
téma: Volná diskuse
Neuveriteľné, ale doba temna stále trvá! ... Čím viac sa človek zaoberá históriou, tým viac si uvedomuje, ako sa až neuveriteľným spôsobom opakuje. A opakuje sa preto, lebo ľudia zostávajú vnútorne stále takými istými. To, čo vykazuje zmenu sú iba vonkajšie reálie, ... více»
  1. červen 2017
drozd: "záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
P.S. Jinak se omlouvám za trapné gramatické chibi. více»
  1. červen 2017
drozd: "záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Mám takovou dotázku... Uznávám,že je docela dost mnohem podstatnějších nejasností,tajemství a nedopovězeností v díle pana Tolkiena-Tom Bombadil,Zlatěnka,říční ženka a ti,kdo prošlapávají pěšiny ve Starém hvozdu...,různobarevné oči,co pozorují Bilba v Temném ... více»
 19. květen 2017
Skončila anketa 'Kdo je podle vašeho názoru nejobdivuhodnější ze všech elfů?'
Výsledky vypadají takto: 'Fëanor' - 39%; 'Fingolfin' - 24%; 'Galadriel' - 8%; 'nějaký jiný...' - 8%; 'Gil-galad' - 6%; 'Lúthien' - 4%; 'Círdan' - 4%; 'Finrod' - 3%; 'Elu Thingol' - 2%; 'Celebrimbor' - 1%; 'Turgon' - 1%; 'Maedhros' - 1%;
  4. květen 2017
m.s.: "Zobuďme sa! Otčenáš nikdy nebol len modlitbou!"
téma: Volná diskuse
Zobuďme sa! Otčenáš nikdy nebol len modlitbou! ... Modlitba Otčenáš nebola nikdy tým, za čo ju ľudia po celé stáročia považovali. Nikdy totiž nebola iba modlitbou, to jest niečím, čo má byť odriekané v domnení, že práve používaním týchto slov sa správne ... více»
 19. duben 2017
Isildurova tradice
Po skončení války Posledního spojenectví objel Isildur spolu s Anárionovým synem, dědicem Jižního království Meneldilem, a malou družinou věrných přátel hranice Gondoru a nakonec stanuli na vysokém kopci zvaném Eilenaer na pomezí Anórienu a Calenardhonu. Srovnali jeho zelený ... více»
 19. duben 2017
Neral: "Re: Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?"
téma: Ankety a citáty
Který jiný les? Mně v té anketě prostě chyběl Ossiriand. Země sedmi řek ležící stranou od hlavního dění. Prostě klidný život v zemi zelených elfů Díky, jo, to je pravda, že je to vlastně taky lesnatá země, i když mě ji nenapadlo mezi lesy uvést. více»
 19. duben 2017
Kolemjdoucí: "Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?"
téma: Ankety a citáty
Který jiný les? Mně v té anketě prostě chyběl Ossiriand. Země sedmi řek ležící stranou od hlavního dění. Prostě klidný život v zemi zelených elfů více»
 18. duben 2017
O Gondorský semenáček 2017
S radostí sdílím informaci o vyhlášení už druhého ročníku tolkienovské literárně-výtvarné soutěže O gondorský semenáček. Uzávěrka soutěže je v září, takže má každý krásných pět měsíců, aby něco zajímavého vytvořil, ať už ho baví psát, kreslit či něco ... více»
 17. duben 2017
Skončila anketa 'Který z lesů Beleriandu byste nejraději navštívili?'
Výsledky vypadají takto: 'nějaký jiný' - 32%; ' Neldoreth a Region (Doriath)' - 23%; 'Brethil' - 13%; 'Nan Elmoth' - 10%; 'Dorthonion' - 10%; 'Taur-im-Duinath' - 8%; 'Nan Tathren' - 4%

Pořád dost dobře nechápu, pro jaký "nějaký jiný" les tolik lidí hlasovalo. To mi nějak nejde na rozum.

 13. duben 2017
m.s.: "Bratia Slovania! Nemajú nás za nič!"
téma: Volná diskuse
Bratia Slovania! Nemajú nás za nič! ... Viete o tom, že existuje plán elity najbohatších a najmocnejších nášho sveta na zredukovanie ľudstva na zlatú miliardu? A viete, aká má byť rasová a národnostná skladba tejto miliardy, ktorá má slúžiť elite? Viete o tom, že ... více»