Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 15. únor 2018
Saerwhen: "Meneldurova věž"
obrázek: Meneldurova věž
Kouzelné! více»
  8. únor 2018
m.s.: " Kde sa vzal duch človeka? Poznajme sami seba, svoj pôvod a svoju cestu! "
téma: Volná diskuse
Kde sa vzal duch človeka? Poznajme sami seba, svoj pôvod a svoju cestu! ... Duch človeka je iskra nesmrteľnosti, ktorá sa skrýva v každom z nás. Ale pozor! Táto iskra je iba potenciálom nesmrteľnosti! Iba možnosťou jej rozvinutia, čo znamená, že ak v sebe tento potenciál ... více»
  7. únor 2018
Sarn Gebir
Sarn Gebir byly velké peřeje na Anduině na severním okraji Emyn Muilu. Velká řeka, která předtím protékala Nehlubinami a byla poměrně široká a mělká, se na začátku pahorkatiny zrychlovala a protékala tu nebezpečnými proudy plnými ostrých skalisek, kudy bylo nemožné proplout ... více»
  5. únor 2018
Aldamir Gondorský
Aldamir Gondorský
Aldamir, dvacátý třetí král Gondoru více»
  5. únor 2018
Castamir Gondorský
Castamir Gondorský
Castamir Uchvatitel, dvacátý druhý král Gondoru více»
  5. únor 2018
Eldacar Gondorský
Eldacar Gondorský
Eldacar, dvacátý první král Gondoru více»
  5. únor 2018
Valacar Gondorský
Valacar Gondorský
Valacar, dvacátý král Gondoru více»
 25. leden 2018
Svobodné národy
Jako svobodné národy se na konci Třetího věku (a možná i dříve) označovaly národy, které nebyly pod vládou Saurona. Sauron přímo vládl nazgûlům, skřetům, zlobrům a mnoha dalším tvorům, zatímco jeho spojenci bylo mnoho lidských národů (muži temnoty) a pravděpodobně i ... více»
 23. leden 2018
Meneldurova věž
Meneldurova věž
Věž, kterou postavil král Tar-Meneldur na severu Númenoru více»
 23. leden 2018
huorni
Huorni byly bytosti podobné entům. Jejich původ není zcela jasný; buď šlo o stromy, které se částečně "probudily", nebo o enty, kteří "zestromovatěli". Pravděpodobně je, že existovaly obě možnosti. Huorni byli schopni se pohybovat, v případě potřeby i hodně velkou ... více»
 23. leden 2018
Strach z výšek
Strach z výšek
Orel odnáší Doriho a Bilba z hořících stromů do bezpečí více»
 22. leden 2018
Neral: "Re: Návrh"
téma: Ankety a citáty
Jako návrh na anketu mě napadá kterou ze středozemských žen jste měli nejradši? Éowyn, Arwen nebo Galadriel? Zajímal by mě názor jiných lidí. Díky, rád využiju. více»
 18. leden 2018
m.s.: "Demaskovanie pokrytectva charity, prijímania migrantov a ekológie "
téma: Volná diskuse
Demaskovanie pokrytectva charity, prijímania migrantov a ekológie ... Žijeme v dobe maximálneho rozkvetu pokrytectva a tento fakt nebude žiadnou novinkou pre nikoho, kto je len trochu vnímavý. A jedným z mnohých pokrytectiev je napríklad to, že ľudia, ktorí svojim bezohľadným ... více»
 14. leden 2018
Lie: "Návrh"
téma: Ankety a citáty
Jako návrh na anketu mě napadá kterou ze středozemských žen jste měli nejradši? Éowyn, Arwen nebo Galadriel? Zajímal by mě názor jiných lidí. více»
  8. leden 2018
Skončila anketa 'Které město v době největší slávy Gondoru byste nejraději navštívili?'
Výsledky vypadají takto: 'Minas Ithil' - 45%; 'Minas Tirith' - 23%; 'Osgiliath' - 16%; 'Umbar' - 7%; 'Dol Amroth' - 5%; 'Pelargir' - 4%;
  6. leden 2018
vrrci
Vrrci byla rasa zlých vlků. Jsou popisování jako démoničtí vlci, což nejspíš znamené, že v jěějich tělech sídlili zlí duchové. Jejich původ není znám, ale mohli patřit k bytostem, jež Melkor vytvořil pokřivením přirozených živých tvorů. Později patřili k tvorům ve ... více»
  3. leden 2018
BedaNehy1: "Tom a Zlatěnka"
obrázek: Tom a Zlatěnka
více»
  3. leden 2018
BedaNehy1: "Durin u Zrcadlového jezera"
obrázek: Durin u Zrcadlového jezera
Moc pěkné více»
 27. prosinec 2017
Andreth
Andreth byla moudrá žena z Bëorova rodu. Byla dcerou Boromira, pána Ladrosu a pravnuka Bëora Starého. Narodila se roku 361 P. v. jako Boromirovo druhé dítě, měla staršího bratra Bregora a mladší sestru Beril. ... V mládí žila v domě svého strýce Belemira, kde se naučila ... více»
 21. prosinec 2017
m.s.: " Čo bolo podstatou pôvodnej duchovnosti dávnych Slovanov? "
téma: Volná diskuse
Čo bolo podstatou pôvodnej duchovnosti dávnych Slovanov? ... Aká bola duchovnosť našich slovanských predkov pred príchodom Cyrila a Metoda? Je naozaj iba nejakými bájami to, v čo verili, čo uctievali a čo považovali za realitu? Kým boli v skutočnosti ich takzvaní ?bohovia?? ... více»
 18. prosinec 2017
Grór
Grór byl trpaslík z královského rodu Durinova lidu, třetí syn krále Dáina I.. Narodil se roku 2563 za vlády svého děda Náina II. v Šedých horách, kde tehdy byly už po několik generací hlavním sídlem Durinova lidu. Měl dva starší bratry, Thróra a Fróra. ... Za vlády Grórova ... více»
  8. prosinec 2017
Skončila anketa 'Který z těchto obrázků se vám nejvíc líbí?'
Výsledky vypadají takto: '
Durin u Zrcadlového jezera
' - 48%; '
Velký zelený hvozd
' - 19%; '
Anfauglith
' - 17%; '
Cesta jde pořád dál
' - 12%; '
Tom a Zlatěnka
' - 5%;
 24. listopad 2017
m.s.: " Holá pravda o vojnových štváčoch! Neuveríte, kto medzi nich patrí "
téma: Volná diskuse
Holá pravda o vojnových štváčoch! Neuveríte, kto medzi nich patrí ... Dnes už asi málokto pozerá ruské filmy o boji proti nemeckému fašizmu v období druhej svetovej vojny. Filmy na túto tému vznikajú v Rusku aj v súčasnosti, a napriek určitým veciam, ktoré by sa im dali ... více»