Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 15. listopad 2020
komnata Mazarbul
Komnata Mazarbul, neboli komnata záznamů byla důležitá komnata v Khazad-dûm – byla místem, kde se shromažďovaly záznamy a kroniky. Nacházela se na sedmém podlaží v blízkosti dvacátého prvního sálu. ... Když roku 2989 Balin přivedl skupinu trpaslíků s cílem znovu obsadit ... více»
 13. listopad 2020
Skončila anketa 'Který z těchto problémů je podle vás nejzásadnější, nejvíc sporný?'
Výsledky vypadají takto: 'Kdo je Tom Bombadil?' - 40%; 'Co se stalo s Modrými čaroději?' - 36%; 'Kdo je nejstarší bytost ve Středozemi?' - 10%; 'Co se stalo s entkami?' - 8%; 'něco jiného...' - 2%; 'Jaký je původ skřetů?' - 2%; 'Mají balrogové křídla?' - 2%;
  5. listopad 2020
m.s.: "Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami! "
téma: Volná diskuse
Koronavírus ako trest Boží so všetkými dôsledkami! ... Tento článok by nevznikol, keby som náhodou nezachytil názor na súčasnú koronavírusou krízu, ktorý sa začína čoraz viacej rozširovať medzi obyčajnými ľuďmi. A prostí ľudia hovoria, že je to trest Boží. Že ... více»
  1. listopad 2020
Faila Ingaranwa: "Je konec Sauronovy říše"
obrázek: Je konec Sauronovy říše
"Zítřek leží v neznámu, ale často přináší naději" (Dvě věžě) více»
  1. listopad 2020
Faila Ingaranwa: "Re: Drobný pokus o oživení filosofických diskusí"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Nejspíš tím chtěl vysvětlit, že jejich poslání nejsou tak odlišná, jak by se mohlo zdát. Jejich záměry by tak neměly být moc odlišné. Jenže Gandalf je správce všech, kdo to potřebují a usilují o správnou věc. Slouží lidu a vede ho, aby nesešel z cesty. Záleží mu na ... více»
 28. říjen 2020
Dům pamětin
Dům pamětin byla budova ve Velké Kopanině sloužící jako muzeum (dokonce se o ní přímo jako o muzeu mluví). Hobiti z Kraje ji užívali pro shromažďování a vystavování "pamětin", tedy různých zajímavých předmětů, pro které neměli konkrétní využití. ... Je známo, že v ... více»
 19. říjen 2020
Saerwhen: "Drobný pokus o oživení filosofických diskusí"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Zdravím všechny věrné Tolkienovce a nadhazuji téma do diskuse: ... "... Ale jedno ti řeknu: nevládnu žádné říši, Gondorské ani jiné, velké ani malé. Moje starost jsou ale všechny hodnotné věci, které jsou v nebezpečí ve ... více»
 23. září 2020
Bilbova mitrilová košile
Jedním z nejznámnějších předmětů vyrobených z mitrilu se stala mitrilová košile, kterou objevil Thorin Pavéza v dračím pokladu v Osamělé hoře po smrti Šmaka a kterou daroval Bilbovi. Její původ není známý, zřejmě byla vyrobena kdysi pro nějakého mladého elfího prince, ... více»
 22. září 2020
Saerwhen: "Je konec Sauronovy říše"
obrázek: Je konec Sauronovy říše
Kéž by! více»
 17. září 2020
Osgiliath 2
Osgiliath 2
Osgiliath, starobylé hlavní město Gondoru, v dobách své slávy více»
 11. září 2020
m.s.: "O ponižovaní žien emancipáciou "
téma: Volná diskuse
O ponižovaní žien emancipáciou ... Žena nie je len vzhľadom, ale aj podstatou svojho vnútorného nastavenia úplné iná, než muž. Je jemnejšia a citlivejšia. A práve v tom je jej sila a veľkosť, pretože prostredníctvom svojej jemnosti a citlivosti je schopná vnímať realitu ... více»
  1. září 2020
Frogy: "Gorthaur Krutý"
obrázek: Gorthaur Krutý
Majron byl Auleho Maya pak ale vstoupil do Melkorových služeb a od Noldor dostal jméno Gorthaur a nakonec Sauron více»