Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 20. srpen 2017
Skončila anketa 'Co jsou vaše nejoblíbenější zvířata v příbězích Středozemě?'
Výsledky vypadají takto: 'orli;- 42%; 'koně;- 20%; 'poníci' - 18%; 'vlci' - 8%; 'havrani;- 5%; 'psi' - 4%; 'nějaká jiná zvířata' - 4%;
  1. srpen 2017
m.s.: "Nový, oveľa drsnejší pohľad na podstatu Stvoriteľa"
téma: Volná diskuse
Nový, oveľa drsnejší pohľad na podstatu Stvoriteľa ... Existujú obdobia v roku, ako napríklad Vianoce, alebo Veľká Noc, kedy sa v Európe, ako nejaký archaický pozostatok jej kresťanskej minulosti zvykne oveľa intenzívnejšie vyslovovať slovné spojenie: Božia Láska. A táto ... více»
 23. červenec 2017
BedaNehy1: "Můstek v Khazad-d?m"
obrázek: Můstek v Khazad-dûm
Ano taky to vidím :) více»
 23. červenec 2017
BedaNehy1: "Gandalf Sněhobílý"
obrázek: Gandalf Sněhobílý
Nádherné více»
 19. červenec 2017
Beleth
Beleth byla žena z Beörova rodu. Byla nejstarším dítětem Bregolase, pána Ladrosu. Narodila se roku 417 Prvního věku. Měla dva mladší bratry, Baragunda a Belegunda, skrze něž byla příbuzná s Túrinem a Tuorem, a byla také sestřenicí slavného hrdiny Berena. ... Téměř čtyřicet ... více»
 19. červenec 2017
Skončila anketa 'Který z těchto obrázků se vám nejvíc líbí?'
Výsledky vypadají takto: '
Bratři - oheň a led
' - 49%; '
Modré hory
' - 20%; '
Gandalf Sněhobílý
' - 11%; '
Královská svatba na Númenoru
' - 9%; '
Ruce krále jsou ruce uzdravitele
' - 9%; '
Sám na skále zlobřík sedí
' - 3%;
 26. červen 2017
m.s.: "O bezprecedentnom evolučnom úpadku súčasnej Európy"
téma: Volná diskuse
O bezprecedentnom evolučnom úpadku súčasnej Európy ... Žijeme v univerze, ktoré má duchovný rozmer. Život v ňom podlieha evolúcii, čiže vývoju od jednoduchšieho k čoraz dokonalejšiemu, ako nám o tom hovorí Darwinova teória. Zároveň v ňom však prebieha i veľká ... více»
 14. červen 2017
Galathil
Galathil byl sindarský elf z Doriathu, vnuk Thingolova bratra Elma, bratr Celeborna a otec Nimloth. Prostřednictvím své vnučky Elwing byl tak předkem Elronda i Elrose. ... Jeho jméno je velmi podobné Bílému stromu Galathilionu, který rostl v Tirionu a také jména jeho blízkých ... více»
  3. červen 2017
drozd: "Re: záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Díky za odpověď!Nejpíš máš pravdu,asik to tak nějak bude... Chtělo by to dendrologické informace o Británii,zvlášť v první půli minulého století. ... Jinak většina těch velkých lesů a hvozdů v Třetím věku ... více»
  2. červen 2017
Aredhel: "Re: záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Pokud vím, tak Tolkien ve svém díle smrk opravdu nikdy nezmínil. Myslela jsem si to, ale pro jistotu jsem si trochu vypomohla moderní technikou. (A mimo jiné jsem při tom zjistila, že ve všech knihách jsou až znepokojivě časté zmínky o smrti, jenom ve Dvou věžích je rutina trochu ... více»
  2. červen 2017
drozd: "citáty"
téma: Ankety a citáty
Zdravím a přeji to nejlepší! ... Spousta jich tu už byla napsána....a tak se dost možná budu sem tam ... p.s.Jde o vidání Mladé fronty z let 2001,02,03. ... 1)Gandalf o ... více»
  1. červen 2017
m.s.: "Neuveriteľné, ale doba temna stále trvá! "
téma: Volná diskuse
Neuveriteľné, ale doba temna stále trvá! ... Čím viac sa človek zaoberá históriou, tým viac si uvedomuje, ako sa až neuveriteľným spôsobom opakuje. A opakuje sa preto, lebo ľudia zostávajú vnútorne stále takými istými. To, čo vykazuje zmenu sú iba vonkajšie reálie, ... více»
  1. červen 2017
drozd: "záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
P.S. Jinak se omlouvám za trapné gramatické chibi. více»
  1. červen 2017
drozd: "záhada smrku"
téma: Rozebírání různých více či méně filozofických problémů
Mám takovou dotázku... Uznávám,že je docela dost mnohem podstatnějších nejasností,tajemství a nedopovězeností v díle pana Tolkiena-Tom Bombadil,Zlatěnka,říční ženka a ti,kdo prošlapávají pěšiny ve Starém hvozdu...,různobarevné oči,co pozorují Bilba v Temném ... více»