Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

  9. červen 2023
Skončila anketa 'Kdo je podle vás nejobdivuhodnější z lidí Třetího věku (před Válkou o Prsten)?'
Výsledky vypadají takto: 'Cirion' - 68%; 'Eorl' - 10%; 'Arvedui' - 8%; 'Medděd' - 6%; 'Helm Kladivo' - 5%; 'Bard z Dolu' - 2%; 'Rómendacil II. (Minalcar)' - 1%; 'Hyarmendacil I.' - 1%;
 31. květen 2023
Rádovští
Rádovští byli skupina hobitů, obyvatelé Rádovska na východě Kraje. Byli převážně statovského původu a pocházeli původně z obyvatel Východní čtvrtky, kteří následovali Gorhendada Staroráda, když překročil řeku Brandyvínu a usadil se na východním břehu, mezi řekou a ... více»
 22. květen 2023
Bain
Brand byl druhým králem Dolu. Byl synem krále Barda Lučištníka. Nastoupil na trůn roku 2977 po smrti svého otce. ... Vládl třicet let a podle všeho panoval úspěšně a přátelských vztazích se svým sousedem Dáinem II., králem pod Horou. ... Během Bainovy vlády vyrazila z Ereboru ... více»
 20. květen 2023
Sam a Odula
Sam a Odula
Sam a Odula více»
  9. květen 2023
Eldalótë
Eldalótë byla elfka, manželka Angroda a matka Orodretha. ... O jejím původu není nic známo, takže nevíme, jestli pocházela z Noldor jako její manžel nebo z jiné skupiny Eldar. Můžeme ale usuzovat, že se připojila ke svému manželovi během Útěku Noldor, neboť její jméno bylo ... více»
  5. květen 2023
Elwing v letu
Elwing v letu
„Ulmo totiž vynesl Elwing z vln a dal jí podobu velkého bílého ptáka, a silmaril jí na prsou svítil jako hvězda, když letěla přes vodu hledat milovaného Eärendila.“ více»
  5. květen 2023
Šedé hory (na jihu Středozemě)
Šedé hory byly jedno ze čtyř prvotních horských pásem obklopujících Středozem. Ležely na jihozápadě Středozemě a táhly se od severu k jihu podél pobřeží Západního moře. Představovaly jižní pokračování Modrých hor ležících na severozápadě Středozemě. Podobně se ... více»
  2. duben 2023
Skončila anketa 'Mají balrogové křídla?'
Výsledky vypadají takto: 'Rozhodně ano!' - 45%; 'Spíš ano' - 21%; ' Těžko říct, ani jedno není jisté' - 19%; 'Spíš ne' - 13%; 'Rozhodně ne!' - 2%;
Pozoruhodné. Nečekal jsem takto vyhraněné výsledky. Abych řekl pravdu, zajímalo by mě, kde se to pevné přesvědčení, že balrogové měli křídla, bere?
To snad abych příště udělal anketu, jestli balrogové umějí létat. :-)
 29. březen 2023
Pečeť správců
Pečeť správců
Pečeť správců více»
 29. březen 2023
Henneth Annûn
Henneth Annûn byla skrytá základna hraničářů Ithilienu, která se nacházela v severním Ithilienu mezi cestou vedoucí na sever k Morannonu a řekou Anduinou na úrovni ostrova Cair Andros. ... Úkryt se nacházel v údolí malé říčky spadající z hor Ephel Dúath do údolí Anduiny a ... více»
 29. březen 2023
Zapovězená tůň
Zapovězená tůň
Zapovězená tůň - jezírko v Henneth Annûn více»
 29. březen 2023
Kulinářská disputace tří zlobrů
Kulinářská disputace tří zlobrů
Kulinářská disputace tří zlobrů více»