Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 13. listopad 2019
Celebros
Celebros byla říčka v Beleriandu. Její jméno znamená sindarsky "stříbrná pěna". Byl to přítok Teiglinu, který protékal lesem Brethil. Nacházel se na ní vodopád Dimrost, který byl později přejmenován na Nen Girith. ... Glaurung byl zabit Túrinem nedaleko soutoku Celebrosu s ... více»
 17. říjen 2019
m.s.: " Ostrá kritika teológie! "
téma: Volná diskuse
Ostrá kritika teológie! ... Je smutné, že existuje mnoho oblastí, v ktorých sa súčasné kresťanstvo odkláňa od pôvodného učenia Ježiša Krista. A jedným z nich je práve teológia. Ide v podstate o určitý druh filozofie a filozofovania, so snahou o rozumovo racionálne ... více»
 19. září 2019
m.s.: " Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody! "
téma: Volná diskuse
Človeče! Ty sebecký ničiteľ prírody! ... Neviem, či ste zachytili správu, že od 29 júla 2019 začína žiť ľudstvo na ekologický dlh. To znamená, že týmto dňom sme v rámci roka 2019 vyčerpali všetky obnoviteľné zdroje, a od tohto dátumu až do konca roka budeme ... více»
  2. září 2019
Erestor
Erestor byl elf z Imladris. V době války o Prsten byl hlavním rádcem Elronda. ... Účastnil se Elrondovy rady a v debatě nepodporoval plán zničení Prstenu; naopak prosazoval jeho ukrytí a ochranu před Sauronem, například s pomocí Iarwaina. Proti jeho návrhu se ale postavili Glorfindel ... více»
 20. srpen 2019
(anonym): "Re: Elfština "
téma: Jazyky
Konkrétně myslím quenijštinu více»
 20. srpen 2019
Lucka: "Elfština "
téma: Jazyky
Zdravím, hledám někoho kdo ovládá elfský jazyk. Máte prosím nějaké typy na koho se případně obrátit? Budu ráda když se mi ozvete s případnou radou na mou facebookovou stránku. Děkuju moc a přeju fajn den https://www.facebook.com/lucka.marusakova více»
 20. srpen 2019
Skončila anketa 'Který z těchto obrázků se vám nejvíc líbí?'
Výsledky vypadají takto: '
Castamir Gondorský
' - 39%; '
Eldacar Gondorský
' - 26%; '
Valacar Gondorský
' - 21%; '
Aldamir Gondorský
' - 13%;