Encyklopedie


Drogo Pytlík

Drogo Baggins


Drogo
Rubína
Bulvová
Dora
Tanta
Troubilová
Adalgar
Dudo
Sedmikráska
Dina
Kopálová
Gundahar
Bulva
Beryla
Bulíková

Drogo byl druhým dítětem a nejstarším synem Fosko Pytlíka a Rubíny Bulvové. Narodil se roku 2908. Byl to slušný a respektovaný hobit, ačkoli byl i na hobita dost tělnatý a byl znám svojí láskou k dobrému jídlu. Byl vzdáleným bratrancem Bilbo Pytlíka.

Za manželku si vzal Primuli Brandorádovou, dceru Rádovského Pána Hrdomíra. Roku 2968 se jim narodil syn Frodo. Společně žili v Drogově domě (nevíme kde, ale pravděpodobně v Hobitíně nebo okolí, jako většina Pytlíků), ale často navštěvovali Primuliny rodiče v Rádovsku. Drogo totiž velmi rád využíval vyhlášené pohostinnosti pána Hrdomíra.

Právě na jedné z těchto hostin došlo k tragédii: Když si Primule s Drogem po jídle vyrazili na loďce, utopili se v Brandyvíně. Jak přesně k tomu došlo, není jasné, ale různě zvěsti o tomto incidentu kolovaly ještě po dvaceti letech i v Hobitíně, kde byly oblíbeným předmětem hospodských řečí: Podle jedné verze se loďka potopila pod Drogovou váhou, podle jiné verze ho Primule shodila do vody a on ji stáhl za sebou. Ať to bylo jakkoli, zanechali po sobě dvanáctiletého sirotka, svého jediného syna Froda. Toho pak vychovávali jeho Brandorádští příbuzní, avšak po devíti letech jej Bilbo adoptoval jako svého dědice a přivedl do Dna pytle.


Viz také

Bilbo Pytlík, Brandorádi, Bulvové, Cvalimír Bulva, Fosko Pytlík, Frodo Pytlík, Hrdomír Plecitý, Largo Pytlík, Primule Brandorádová, Pytlíkové
zpět