Diskusní fórum

Adaptace Tolkienových knih

Diskuse :. Arda - Tolkienův svět :. Adaptace Tolkienových knih

Před deseti lety žil celý svět filmovou trilogií Pán prstenů, v současnosti jsme se dočkali také zfilmování Hobita, zkombinovaného s částí širší historie, předcházející Válce o Prsten. Ale jsou tu také další filmová díla, méně známá. Hobit a pán Prstenů se dočkaly už jednoho animovaného zpracování v sedmdesátých letech. A v posledních letech vznikly také zdařilé nezávislé filmy jako Born of Hope nebo Hunt for Gollum.

přidat příspěvek

novější
1 2 3 4 5 6 7
počet příspěvků v tomto tématu: 128; počet stran: 7
Elkar
20.12.2012 21:41:24 id4978  odpovědětcitovat
95%

Myslím, že jsme dostali to co se dalo čekat. Viděl jsem 3D verzi 24FPS a 48FPS v původním znění.

Umělecká kvalita díla je jasná, ale k příběhu: úplně jsem hltal film hlavně na začátku, kdy neočekávaný dýchanek byla v podstatě recitace z knihy, ale pak ty machinace s Azogem, nevědomí kdo je Nekromant ... těžko teraz soudit proč to tak udělali, zdá se to možná nelogický ale až budou venku všechny filmy tak to třeba bude dávat smysl.

Celkově myslím, že je to na úrovni LOTRa a doufám, stejně jako u LOTRa, ve stoupající tendenci kvality.

Postavy zatím byly ztvárněny přesně tak jak jsem si představoval, hlavně elfský král (Thranduril? neumím to napsat).

PS: už se těším až bude někdy v roce 2016 k mání všech 6 filmů, prodloužený edice s bonusy a to vše ve sběratelské verzi.

Odpověď: id 4979
Calwen Aurellen
18.12.2012 19:47:50 id4976  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4975)
Naprosto souhlasím :) Ale stejně mi nejde do hlavy ta scéna s Galadriel a Gandalfem, byla hodně zajímavá.
Monasteri
17.12.2012 21:16:55 id4975  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4973)

Mně se Hobit taky moc líbil. Samozřejmě, jsou věci, které bych změnila, ale prostě jen ten fakt, že můžem být zpátky v TOM světě, je odrovnávající.

Úvodní část byla jednou z těch, které jsem si nejvíc užila. Dno Pytle bylo krásné, Bilbo roztomile politováníhodný, trpaslíci vtipní a Gandalf? No prostě to byl zase ten starý dobrý Gandlaf Šedý, ten, který je pro mě, s prominutím, mnohem láskyhodnější, sympatičtější a skutečnější než jeho pozdější reinkarnace. Bylo super, že se do filmu dostalo tolik materiálu z knížky právě z jejího úvodu, i když by se to mohlo zdát nevyvážené vzhledem k dalšímu ději. Škoda jen, že český dabing tak zkazil krásnou píseň trpaslíků. Už se těším, až si to budu moct vychutnat v původním znění.

Další skvělá část byla bitva u Morie. Propojení s Pánem prstenů mě opravdu potěšilo a i v částech, jako je výše zmiňovaná bitva, kde nevystupuje přímo nějaká postava z PP, nebo kde se nestane něco podobného jako v trilogii, můžeme vidět přesně ten unikátní a dechberoucí Jacksonův styl tvoření filmu, který daroval jen Středozemi. Ne, že bych se obecně vyžívala v masakrování lidí, ale tohle byl ten návrat Tolkiena na plátna, na který jsem 5 let čekala.

Co se týče speciálních efektů, myslím, že by filmu prospělo, kdyby se např. v případě skřetů více spolehl na obyčejné maskéry. V PP přece jen někteří vypadali přirozeněji a chudák Azog byl uvěřitelný asi jako Alf. Některé postavičky v Gundabadu vypadaly jako skřítci z Harryho Pottera. Já vím, že Hobit má být pohádkovější, ale kdybyste postavili toho skřetího posla na sedátku vedle důstojného Elronda, tak vám vznikne hodně velký nepoměr. Nejvíc to shodil skřetí král. Méně je někdy více.

Ještě bych toho mohla napsat moc a moc, ale radši už končim. Přes všechno to byla výborná podívaná. I když mám teď angínu, cesta přes několik vesnic do městského kina na půlnoční premiéru stála za to. Ještě si toho musim hodně srovnat v hlavě, než se začnu pořádně těšit na další díl. Vlastně ne, už teď se nemůžu dočkat!

Odpověď: id 4976
Leon IV.
17.12.2012 20:50:15 id4974  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4973)
Jo přesně, já se teda rád ve věcech hrabuicon_biggrin.gif Jo na Šmaka se těším, protože dost filmů z drakama co jsem viděl tak draky ůplně zničili, tak doufám, že tenhle bude alespon pěkný.
Calwen Aurellen
17.12.2012 18:03:04 id4973  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4972)
To jo, já se taky chystám ještě na titulky, protože dabing se mi moc nelíbil (ty hlášky o houbičkách a golfu, písnička trpaslíků - dabéři evidentně neumí zpívat, originál je lepší). To s těmi skřety je taky pravda, ale fanda jako já se v tom nebude hrabat. Na Šmaka se taky těším, už proto, že ho uvidíme celého.
Odpovědi: id 4974, id 4975
Leon IV.
17.12.2012 17:56:54 id4972  odpovědětcitovat
Re: Taky zkouknuto! (->id 4971)
Mě se to taky hodně líbilo, byl jsem zatím jen na dabingu a hodlám jít i na titulky. Jako film je nádherný, jako zfilmování Hobita lehce pokulhává. A někteří skřeti se mi zdáli velice digitální, v Pánovi Prstenů byly dle mého názoru přesvědšivější. A velice se těším na Bitvu pod Horou a na Šmaka.
Písnička těch trpaslíků je naprosto ůchvatná jako i celá hudba k filmu.
Odpověď: id 4973
Calwen Aurellen
17.12.2012 16:33:28 id4971  odpovědětcitovat
Taky zkouknuto!

Kopíruji zde MŮJ názor uveřejněný na kfilmu.cz

Na tuhle trilogii jsem byla hodně natěšená, protože jsem stejně jako mnozí tady na Pánovi Prstenů vyrostla a přečetla o něm všechno možné i nemožné :). 3D bylo dobré, a to je co říct. I grafika a animace se mi líbila. Soundtrack byl úžasný, co taky jiného, když hudbu složil Howard Shore?

Děj byl sice občas delší, ale zase jsem byla potěšena provázaností s Pánem Prstenů. Některé scény tam sice přebývaly, ale toho si obyčejný divák nevšimne a mě jako fanouška to potěší (zvláště, když bylo řečeno ze vycpávkové scény jsou z výpisků samotného Tolkiena). Takže děj byl dobrej.

Nejvíce mě překvapila scéna s Galadriel a Gandalfem v Roklince, kterou jsem nečekala a naprosto mě dostala. Druhá zajímavá scéna byla při zničení Ereboru, kdy trpaslíci žádají Thranduila o pomoc. Thranduil mi vyrazil dech, to jsem opravdu nečekala. Překvapivě si byli s Legolasem podobní, a ten jeho smutný výraz když otáčel svého jelena (asi jelen)!

A také vtipných scén a hlášek tam bylo požehnaně. Například Radagastova důvěra v jeho rychlé králíky, nebo Sarumanova narážka na Radagastovu závislost :) pozadu nebyl ani Gandalf s jeho hořícími šiškami a vynález golfu. A to jsem ani netušila, že ve Středozemi znají houbičky, golf a kohoutek na vodu :)

Písnička trpaslíků se dabérům taky moc nepovedla a obecně se mi zdá, že dabing trochu pokulhával. Herci byli úžasní, hlavně Martin Freeman jako Bilbo a G. Armitage jako Thórin. A i Kili a Fili byli hezci, jak už se tu někdo zmiňoval. Těšila jsem se i na Huga Weavinga jako Elronda a ten opět nezklamal. Dokonce Galadriel dostala barevné šaty (fialové, řekla bych). A opravdu se mi zdá, že Thorin může směle konkurovat Aragornovi

Odpověď: id 4972
Neral - admin
17.12.2012 15:52:07 id4970  odpovědětcitovat
Hobit

Tak co říkáte na první část filmové verze Hobita?icon_smile.gif

Pár mých postřehů a domů si můžete přečíst v příslušném úvodníku.

novější
1 2 3 4 5 6 7