Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "sedm a čtyři":


Původní příspěvek:
Illuminat
15.09.2009 14:12:50 id3650  
Mairon ( sám sebe tak nazýval minimálně do Pádu Númenoru ) nebyl nikdy poražen žádnou sílou nebo moudrostí Valar, Maiar nebo elfů, ale odsoudil sám sebe, když spojil životní sílu s Vládnoucím prstenem a také vlastní povahou, že miloval pořádek a nesnášel zmatek. To přímo autor píše, takže ostatní důvody jeho porážky a kdyby to, kdyby co... nejsou, neexistují. Navíc se tu diskutovalo o tom, zda byl oklamal Valar, a samozřejmě, že ano, vždyť byl ve Valinoru po Pádu Lamp a byl na straně Melkora, takže už v tu dobu je svým způsobem oklamal.
Co do vzhledu, film Pán Prstenů: Společenstvo prstenu je jeho zbrojí a helmou asi velmi nepřesný, sám autor, tedy Tolkien, nakreslil podobu Mairona, která je zveřejněná v 'J.R.R. Tolkien: Artist and Illustrator' a zdá se být spíše zcela nahý a černý, ale lidské ( nebo elfí ) postavy.
Stejně chybně vypadá také Curumo, Pán Úalairi se železnou korunou, snad jedině Olórin a Ústa Sauronova a ostatní z Devítky ( možná Valarauko ) jsou esteticky a správně udělány, podle popisu a náznaků autora.
Zajímavé také je, že snad nikde ani není o Valarauko zmíněno, že by byli skutečně Maiar, je také zvláštní, že každý přijal stejnou podobu a že tak učinili, ačkoliv Melkor i Valarauko museli vědět, že budou slabší a mohou být tak zabiti.