Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "šest a jedna":


Původní příspěvek:
(znovuzrozený)
23.02.2009 20:33:34 id3342 Re: Ainur  
Ano Eru by ho mohl zničit ale neudělal by to už jen z toho, že sám vytvořil Arda za jediným účelem- rozhodnout boj mezi dobrem a zlem. To byl zcela první účel, nejspíš až pak ho napadlo do Ardy seslat Prvorozené a Druhorozené, nebo měli pomoci v rozhodujícím boji, jako figurky na šachovnici.
Zvedat hory, vylévat moře, tesat skály... to mohly v době ( dle mne ), kdy nebyli oděni tělem, neboť tak to popisuje Silmarillion - když byla Arda uspořádaná " oděli se oděvem, podobným elfům, až na velikost a krásu ". Proto v té době Melkor opustil síně Eä, když byl poprvé vyhnán.
Mohli mít podobu elfů, ale mohli být neoděni, a jak myslíš že jsou Valar velcí, že postaví horu nebo vykopou moře ? Koukni se na Saurona a Balroga, nebo Istari, jak byli velicí. Valar byli rozhodně ještě větší, ale nebyli to obři, neboť by jinak Fingolfin nikdy nemohl Morgotha 7x zasáhnout...( tady možná jsem se nechal unést neboť o tom můžeme už jen diskutovat čistě bez jakýkoliv dokladů )
Já neříkám, že by Sauron porazil Valar, říkám že by je odrazil ze Středozemě.
A kde by brali Valar vojsko ? Elfové ? A kolik jich Valinor má ? Lidé ? všichni Sauronovi.
Skřeti naopak se rozmnožovali nejrychleji ze všech bytostí, Skurut-Hai jsou odolnější než elfí obyčejný bojovník, zlobři rovnako a Olog-Hai, stěmi rovněž může bojovat možná tak velcé králové lidé a elfů.
Jak jsem řekl, s Jedním na ruce by vnímal, kdyby měl Středozem pod kontrolou ( netrvalo by dlouho po Válce o Prsten ), každou myšlenku a každý čin, než by dopluly armády Amanu do Středozemě by Sauronovo vojsko čekalo na břehu... Nazgůlové by kontrovaly každý pohyb armády Amanu...
A i kdyby se dostaly před Mordor, jak dlouho by vydržely ?
Kde by brali jídlo a pití ? Zásoby ?
Vše spálené, taktika "spálená země" by je zdevastovala ( Sauron použil při zničení Bašty Entů ).
Sluneční svit by se vzal kde ?
Sauronova vojska vedena jeho vůlí, to jest další + pro Mordor.
A jak se vypořádat s Valar ( už jen proto že většina nejsou žádný bojovníci a moc neznamená zvítězit v přímém střetu -- jak dokázal jak Melkor/Morgoth tak Sauron -- ) tak i ty největší duchové mohou mít zničenou tělesnou schránku... co by svedl Sauron s Horou Osudu, když by její účinek " dosáhl hrozivých rozměrů ".
Saurmana by zřejmě sám zabil, neboť vše co mu náleželo chtěl přenechat Ústům Sauronovým, a toho bych taky nepodceňoval, neboť uměl mnoho černokněžnictví, jenž ho naučil sám Sauron.
To tu nemluvím o všech národech Jihu ( další a další tisícovky můžů... )