Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "osm a tři":


Původní příspěvek:
(znovuzrozený)
22.02.2009 00:28:42 id3334 Ainur  
Ale když se podíváme na vše teoreticky, na samý počátek všeho...
nejmocnější byl Melkor, mocnější než všichni Valar dohromady, já věřím že i kdyby sestoupily všichni Ainur, moc by se nezměnily, neboť "měl podíl na vedění a moci všech svých bratrů"
Druhým byl Manwë a když se na něho podíváme ne osamoceně, ale celkově se vším všudy, nebyl na tom o moc hůře, ba možná naopak.
Radil se s Ilúvatarem, byl pánem ostatních Valar a Maiar, přímo jeho byl Eönwë, sním byla Varda, druhá největší Valar i Aratar a ta měla pod sebou také většinou ty mocnější Maiar než ostatní Valar.
Manwë byl pánem vzduchu což je podle mne lepší než být pánem dejme tomu vod, jako Ulmo, jeho orli si troufli na Morgotha a ten na jeidné co se zmohl bylo výkřik a škrábanec po celé tváři.
A koneckonců, na konci všeho řešení jejich moci a srovnání, Melkor ztratil část moci a Manwë se stal nejmocnější bytostí již za pádu Utumna, kdy Temný pán Staršího krále " nedokázal oklamat svým pohledem" a rovnat se mu "v žádném směru".
Navíc Aratar, "v majestátnosti předčily cokoliv, ať ostatní Valar, Maiar ( i Melkora dle mne ) nebo i bytost jakéhokoliv jiného druhu na Ardě".
Sauron pod vládou Jednoho zase ze Středozemě vytvořil bezčasné zlo a nevím, zda by Valar dokázali porazit všechnu zlobu a sílu Sauronovi moci, jenž by měla pod vládou naprosto celou Středozem.