Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "tři a čtyři":


Původní příspěvek:
Neral
27.09.2006 00:23:19 id1704 Re: Hobit - film  
MD 26.09.2006 22:05 napsala:
Proto jsou také v Pánu prstenů (knize) narážky na Hobita (zkamenělí zlobři, Gloin v Roklince, známá jména trpaslíků v Morii, zmínka o Dáinovi a jeho úloze ve Válce o Prsten) a ne naopak. To všechno bylo ve filmu vypuštěno a teď to chtějí převrátit a naopak do Hobita nacpat věci, které s vlastním dějem nemají nic společného.
Jen připomínám, že zkamenělí zlobři se ve filmu vyskytují (možná jenom v rozšířené verzi, teď si tím nejsem úplně jistý).
Jinak ale pokud jde o to, že v příběhu Hobita by byly odkazy na děj Pána prstenů, by mi samo o sobě nevadilo, naopak je podle mě dobré, že dostaneme ještě další porci zajímavých scén, souvisejících s dějem Pána prstenů a provázání obou filmů bych viděl jako celkem pozitivní věc (i když aby čtvrt hodiny ve filmu zabral Aragorn a Arwen, to by si opravdu mohli odpustit). Takže některé odkazy, které by nenarušovaly příběh, bychcelkem uvítal: například výskyt Legolase v Temném hvozdu a podobně.
Spíš bych ale viděl problém v té atmosféře. Dovedl bych si představit, že by i Peter Jackson dokázal natočit Hobita v celkem pohádkovém duchu (ostatně žánrové rozpětí má velké), ale pokud se tam budou vyskytovat takové věci, jako jednání Bílé rady, případně nějaké akce proti Sauronovi v Dol Gulduru atd., tak se bojím, že tyhle scény budou opravdu v trochu jiném duchu a tím by se rozbila pohádková atmosféra příběhu, i kdyby ji samotné putování družiny mělo.