Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

  8. září 2023
cesmína
Cesmína je trnitý stálezelený keř. Sindarské slovo pro cesmínu bylo ereg. Ve Středozemi se hojně vyskytoval zejména v části Eriadoru mezi Mlžnými horami a žekou Gwathló, která podle tohoto stromu získala své jméno Cesmínie, sindarsky Eregion. více»
  7. září 2023
Freca
Freca byl rohanský šlechtic ve 28. století 3 věku. Patřilo mu území po obou stranách řeky Adorn na západ od Rohanská brána. Odvozoval svůj původ od krále Fréeawina, ale v žilách mu kolovalo mnoho Vrchovecké krve. ... Postavil si tvrz u pramenů Adornu a získal velkou moc a ... více»
  7. září 2023
Plamen Udunu
Plamen Udunu
Plamen Udûnu – Gandalf na můstku v Khazad-dûm čelí Durinově zhoubě. více»
  6. září 2023
Inzilbêth
Inzilbêth byla númenorská královna, manželka Ar-Gimilzôra, dvacátého třetího krále Númenoru. Byla to žena vznešeného původu, její otec byl z vedlejší větve královského rodu, potomek Gimilzagara, syna krále Tar-Calmacila, zatímco její matka Lindórië byla dcera ... více»
  4. září 2023
První ráno na cestě
První ráno na cestě
První ráno na cestě po Frodově odchodu z Dna pytle více»
  4. září 2023
Ulice v Minas Tirith
Ulice v Minas Tirith
Ulice v Minas Tirith více»
  2. září 2023
Beldis
Beldis byla žena z Bëorova rodu a manželka Handira, náčelníka Haladin. Narodila se roku 411 Prvního věku. Měla jedno dítě, Brandira Chromého, který se stal později po svém otci náčelníkem Haladin. více»
  2. září 2023
Noc v Temném hvozdu
Noc v Temném hvozdu
Noc v Temném hvozdu více»
  2. září 2023
Obluda na Barad-dur
Obluda na Barad-dur
Okřídlený netvor na Barad-dûr více»
  8. srpen 2023
Thorin I.
Thorin byl trpaslík, potomek Durinův a král Durinova lidu. Byl synem krále Thráina I.. ... Narodil se v Osamělé hoře roku 2035, několik desetiletí poté, co jeho otec odvedl trpaslíky Durinova lidu z Khazad-dûm a usadil se v Osamělé hoře a stal se prvním Králem pod horou. ... Roku 213 více»
  7. srpen 2023
Hobitín pokažený
Hobitín pokažený
Hobitín pod vládou Šarkana více»
  1. srpen 2023
Maedhrosova unie
Maedhrosova unie bylo spojenectví proti Morgothovi, které inicioval Maedhros, syn Fëanorův. ... Jejím účelem bylo přejít do ofenzívy a vytlačit Morgothova vojska zpět poté, co v bitvě Dagor Bragollach roku 455 Morgoth prolomil obklíčení Angbandu a zpustošil část Beleriandu. ... Uni více»
 31. červenec 2023
V Západních krajích pod sluncem
V Západních krajích pod sluncem
V Západních krajích pod sluncem více»