Encyklopedie


Nimrodel


Nimrodel byla elfská dívka, která žila v Lothlórienu. Pocházela z lidu Nandor, lesních elfů a žila ve Zlatém lese už dříve než sem přišli Sindar a Noldor. Jejich příchod ji příliš netěšil, protože se obávala, že s nimi do klidného lesa přijdou i války, které vedli proti temným mocnostem. Žila proto sama stranou u říčky, která později nesla její jméno a mluvila pouze lesním jazykem.

Přesto se ale zamilovala do sindarského elfa Amrotha, krále Lothlórienu. Láska byla vzájemná, ale Nimrodel se za něj nechtěla provdat. Když se roku 1980 v blízkém trpasličím království Khazad-dum probudil balrog, Nimrodel viděla, že její obavy se naplnili a rozhodla se opustit Lórien. Amroth jí slíbil, že společně najdou mír za mořem, a tak se vydali na jih do přístavu Edhellond.

Bohužel, když jejich skupina elfů procházela přes Ered Nimrais, nepřízeň počasí je rozdělila a Nimrodel zůstala pozadu. Putovala pomleji, načas se zdržela u gondorské říčky Gilrain, která jí připomínala její starý domov, ale když přišla do přístavu Edhellond, Amrotha ani elfskou loď tam nenašla (loď se předtím při velké bouži utrhla a odplula na moře a Amroth, který byl na palubě, skočil do moře a pokusil se doplavat zpět, aby mohl na Nimrodel čekat, ale nezvládl doplavat k pobřeží a utopil se).

Jaký byl další osud Nimrodel, žádný příběh nevypráví.zpět