Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Design)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "čtyři a jedna":


Původní příspěvek:
Neral
11.08.2006 08:52:23 id1572 Re: Erby  
Mordil: Bohužel, tyhle erby pokud vím Tolkien nikde přímo nepopsal. Ale jak píše Menelmacar, něco se dá celkem s jistotou odhadnout. Znakem Minas Ithil byl skoro určitě ten měsíc (i když konkrétní ztvárnění je otázka; jí bych kreslil nejspíš úplněk, ale nevím...). A z toho se dá skoro s jistotou odvodit, že v původním znaku Minas Anor bylo slunce. Jak to bylo později, to je těžko odhadnout. Možná to bylo tak, jak píše Menelmacar, tedy že například se změnou názvu se přestal používat i původní znak. Možná ale, že byl pořád v platnosti, jenom se o něm Tolkien nikde nezmiňuje, protože nebyl důvod ho používat - Minas Tirith byla sídelním městem správců, takže se používal buďto "státní znak" s Bílým stromem anebo správcovský bílý prapor.
S tím Osgiliathem je to otázka. U toho znaku se stromem je problém, že Bílý strom samotný, pokud si dobře pamatuju, přímo v Osgiliathu nikdy nestál (první byl zasazený v Minas Ithil a jeho semenáček potom v Minas Anor). Ale mohl to být samozřejmě takový "automatický" znak hlavního města, který by pak právě přešel na Minas Tirith. Na druhou stranu by bylo logické, aby Osgiliath měl ještě nějaký vlastní znak, protože byl osídlený ještě nějakou dobu po tom, co se sídlo králů přesunulo do Minas Tirith. Ale co by na takovém znaku bylo, to asi můžeme jenom hádat. Mohl by to být most, palantír, nebo nějaké hvězdy (Osgiliath znamená "citadela hvězd").
Mimochodemviděl jsem jeden web, kde byly nakreslené erby všech známých měst Gondoru i jednotlivých zemí, jako Lebennin, Lossarnach atd. a vypadalo to docela zajímavě, ale bohužel je to jenom smyšlené a nedá se to brát jako platné...