Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "čtyři a čtyři":


Původní příspěvek:
Menelmacar
26.01.2006 23:07:31 id986 Re: enti  
Neral 26.01.2006 13:33 napsala:
Já bych řekl, že musí platit obojí zároveň. Tudíž mezi ně nepatří ani skřeti nebo obři, ani mluvící zvířata, jako orli nebo havrani...
(I když s těmi Manwëho orly máš pravdu, že by se tady dalo uvažovat o tom, že jsou to nějací mocnější duchové, ale platí to samé i pro orly ze Třetího věku?)
Taky bych vybral Děti (bez skřetů apod. icon_smile.gif ), trpaslíky a případně enty (u ostatních Maiar žijících ve Středozemi, pokud bychom tak na enty nazírali, se o národech asi mluvit nedá). Takže definice "svobodných národů Středozemě" by mohla být třeba "národy Ilúvatarových dětí (ve smyslu těch s možnou účastí na druhé Hudbě), které nejsou pod přímou nadvládou Zla". Patřit by tam měli asi i ti orli, protože jejich vznik a podstata jsou úplně stejné nebo přinejmenším velice podobné jako u Pastýřů stromů. Orli ze Třetího věku bych od nich v tomto neodlišoval. Byli sice jejich slabším odvarem, ale tak už to Středozemi chodí. Noldor narození ve Třetím věku také nebyli jako knížata čerstvě přišlá z Valinoru, Lúthien neměla moc Melian, Gondořané nejsou jako Númeromejci a možná ani mladí enti nejsou úplně takoví, jako ti tři nejstarší z nich.