Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "sedm a dvě":


Původní příspěvek:
Manwaeru 28.04.2012 00:26:38 id4758 Re:  
Pravda je, že tvrzení o stvoření Eruových dětí jen pro boj s Melkorovým "neladem" je zjednodušující. Přesto jejich navržení v třetím hudebním tématu hudby Anur je přímou reakcí Erua na Melkorovo zacházení s hudbou Anur a v tomto ohledu na svém tvrzení musím trvat. I tak připouštím jejich příchod i pro doplnění krásy světa. Tady by byla možná i otázka : bylo by třetí téma nebýt Melkorova odporu proti základnímu Eruovu tématu?
Co se týče tvrzení, že melkor byl zpočátku dobrý. To jsem na vážkách. Považovat pýchu a jistou ukvapenost za dobré vlastnosti? - asi ne! Tím se zpětně dostáváme k Eruovi, je-li pýcha vlastností Melkorovou, musela nutně být obsažena i v Eruovi. Z toho vyplývá - Eru by nebyl dokonalý, kdyby nebyl komlexní a některé vlastnosti by neobsahoval. To že v některých z Ainur tyto vlastnosti převýšili, je jen důledkem toho jak byli stvořeni.
A nakonec - podle mne je s osudem Ardy spojen jen osud Valar, Maiar a Prvorozených - lidský osud je optevřený a Eru nikomu nesdělil jaký záměr s lidmi má. A jen několik málo lidí spojilo svůj osud s osudy výše jmenovaných a stali se z nich legendy.