Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "tři a dvě":


Původní příspěvek:
Adolescent
18.04.2007 23:12:05 id2240  

Parsifal: Blba smaže Neral, zabývat se tím je škoda místa:)

Prolouskal jsem se v posledních dvou dnech překladem Húrinových dětí od Pošustové..podle mě se nevyplatí na běžné, mediální recenze čekat: recenze psaná pro široké publikum (které je navyklé srovnávat Hobita s PP .. a teď k tomu přidá ještě navíc HD) nikoho tady neuspokojí a rozhodnutí, zda koupit či ne, vám neusnadní. Kdo si chce HD koupit kvůli "příběhu", tak mu na to už 13 let stačí (z 95% identické) Nedokončené příběhy. Kdo kvůli poznámkovému aparátu (mimochodem chudšímu než v NP), ten zas nepotřebuje novinové recenze...

Do knihovny na čestné místo se HD s krásným obalem a obrázky určitě hodí. Koupím si je. Nic nového se tam ovšem nedočtu. Jako příklad jedné (ještě poměrně radikální:)) "změny" oproti verzi z NP uvedu jednu pasáž z doslovu k Húrinovým dětem:

"V Nedokončených příbězích je ve vyprávění třetí mezera na s. (XY): příběh je přerušen v místě, kde Beleg konečně našel Túrina mezi psanci, ale nedokáže přítele přesvědčit, aby se s ním vrátil do Doriathu (s. XY v novém textu), a pokračuje teprve poté, co se psanci setkají s Drobnými trpaslíky. Zde jsem čtenáře pro vyplnění mezery opět odkázal na Silmarillion a poznamenal, že v příběhu následuje Belegovo rozloučení s Túrinem a jeho návrat do Menegrothu, „kde od Thingola obdržel meč Anglachel a od Melian lembas“. Lze však doložit, že otec tuto verzi zavrhl; „ve skutečnosti“ totiž Thingol dal Belegovi Anglachel hned po soudu nad Túrinem, když se Beleg poprvé vydával přítele hledat. Proto je v tomto textu darování meče umístěno právě tam (s. XY) a o daru lembas se nemluví. V pozdější pasáži, když se Beleg po nalezení Túrina vrátil do Menegrothu, není v novém textu samozřejmě ani zmínka o Anglachelu, ale jen o daru Melian."

To je rachot...:)