Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "tři a jedna":


Původní příspěvek:
Neral
09.02.2006 03:51:19 id1042 Re: Mocné předměty  
Vypadá to opravdu jako docela zajímavá teorie, která docela dobře vysvětluje charakter některých významných předmětů. Celkem souhlasím i s těmi Silmarily. Je sice pravda, že neprojevovaly nějakou vlastní vůli, ale na druhou stranu se dá zase říct, že svou existencí nutily mnoho lidí jednat takovým způsobem, který byl v mnohém blízký Fëanorově povaze (hlavně jeho syny, ale nejen je).
Elwing 07.02.2006 00:08 napsala:
Docela by bylo zajímavé se zamyslet nad tím, jak to bylo s jinými podobně významnými předměty, které taky byly vrcholnými díly svých tvůrců.
To určitě ano. U kolika věcí by se asi našla souvislost? Když se mluví o těch klenotech, tak mě napadá docela zajímavý případ: Elessar - zelený klenot, který vyrobil (nejspíš) Celebrimbor v prvním věku, ale který byl odvezen Eärendilem na Západ a později (podle jedné verze příběhu) vyrobil Celebrimbor ve druhém věku podobný, stejnojmenný klenot pro Galadriel (a právě podle něho pak dostal Aragorn své královské jméno). 'Zajímavý případ' píšu samozřejmě proto, že tady právě (aspoň podle této verze) dokázal Celebrimbor vyrobit podobný mocný předmět ještě jednou...