Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Geografie a historie)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "devět a jedna":


Původní příspěvek:
Neral
14.08.2006 16:45:34 id1587 Re: Minas Ithil  
Žádný detailní popis asi neexistuje. Já si teď vybavuju asi jedinou informaci, a to, že tam rostl ten Bílý strom - ale jenom do války Posledního spojenectví, kdy Sauron ještě před bitvou na Dagorladu Minas Ithil přepadl a na nějakou dobu obsadil (mimochodem, to je málo známý fakt je, že byla Minas Ithil nakrátko v rukou Nepřítele už na konci Druhého věku.
Jinak se dá něco odvozovat od Minas Tirith, protože Minas Ithil byla jejím zrcadlovým protějškem, takže na začátku vypadala asi dost podobně. Problém ale je, že to, co víme o Minas Tirith, platí pro konec Třetího věku. A Minas Tirith byla v průběhu svě historie mnohokrát přestavována, posilována, znovuopevňována a zdokonalována mimo jiné v souvislosti s tím, že se stala hlavním městem. Zato Minas Ithil asi celkem stagnovala a z původního Isildurova sídelního města se stala spíš předsunutou vojenskou pevností. (Na druhou stranu pevnost to asi byla docela dobrá, když i všem Nazgûlům trvalo dva roky, než ji dobyli). Jinak ale konkrétněji se o té podobě asi těžko dá něco říct. Řekl bych, že mohla být podobná Minas Tirith třeba v tom, že mohla mít taky nějaké kruhy, ale to je jenom moje domněnka.
Mimochodem, další zajímavá věc je, že i když Minas Anor znamená "Věž slunce", tak známou Bílou věž tam postavil teprve král Calimehtar v roce 1900 T.v.. Otázka je, jestli tam už dřív nějaká věž byla a analogicky jestli byla v Minas Ithil...