Novinky

zprávyobrázkyencyklopediečlánkydiskuse
vševše kromě diskuse

Zobrazit novinky mladší než:

 16. květen 2019
m.s.: " Kresťanstvo gnostické, alebo židovské? Ktoré je hodnotnejšie?"
téma: Volná diskuse
Kresťanstvo gnostické, alebo židovské? Ktoré je hodnotnejšie? ... V dnešnej dobe je zvykom, že sa ľudia striktne vyhraňujú. Že sú za jedno a proti druhému. Že na jednom vidia iba klady a na druhom iba zápory. Takýto prístup je však veľmi vzdialený od pravdivého a zrelého ... více»
 19. duben 2019
m.s.: "Ako sa zázračne uzdraviť? Návod "
téma: Volná diskuse
Ako sa zázračne uzdraviť? Návod ... Kto chce sám na sebe prežiť zázračné uzdravenie, musí splniť tri podmienky. Prvá podmienka je poznať, prečo ochorel. Presnejšie povedané poznať, aká je duchovná príčina choroby, ktorá ho postretla. Lebo ľudská bytosť je ľudskou ... více»
 10. duben 2019
Pytlová ulice
Pytlová ulice byla krátká ulička se třemi hobitími norami na jižním úbočí Kopce pod Dnem Pytle v Hobitíně. Název místa vznikl z toho, že sem byla vysypávána zbytková zemina při kopání Dna Pytle. Z toho se dá usuzovat, že Pytlová ulice a nory v ní jsou mladší než Dno ... více»
 27. březen 2019
Oslavová louka
Oslavová louka byla velká louka v Hobitíně na jižním úbočí Kopce. Rozkládala se před vchodem do Dna pytle, vedle Pytlové ulice a pravděpodobně to byl pozemek patřící Pytlíkům z Dna pytle. Uprostřed louky stál osamělý strom. ... Pro oslavu 111. narozenin Bilbo Pytlíka byla ... více»
 27. březen 2019
Na zahradě Dna pytle
Na zahradě Dna pytle
Scéna z kapitoly Stíny minulosti, kdy Gandalf a Frodo vedou rozhovor o historii Prstenu, zatímco Sam nenápadně poslouchá ze zahrady více»
 27. březen 2019
Hvězda naděje
Hvězda naděje
Sam vidí jasnou hvězdu probleskovat temným příkrovem Mordoru více»
 23. březen 2019
m.s.: " Katastrofa, zvaná vnútorný život jednotlivca! "
téma: Volná diskuse
Katastrofa, zvaná vnútorný život jednotlivca! ... Jestvujú veci nesmierne dôležité, ktorých dosah podceňujeme. Veci, ktorým neprikladáme veľký význam, avšak v skutočnosti práve oni zásadným spôsobom ovplyvňujú celý náš život. Nevedieť o nich, neprikladať im ... více»
 12. březen 2019
Řeky Gondoru
Řeky Gondoru představují skupinu vodních toků na území Gondoru, figurující v několika různých seznamech, jejich výčet se ale liší. ... Pět řek Gondoru ... Pět řek Gondoru je vyjmenováno od východu k západu: ... Erui Sirith Serni Morthond Lefnui Tyto řeky by se daly ... více»
 21. únor 2019
m.s.: "Nebojte sa! Je možné zlomiť aj zlý osud, aj zlé žiarenia hviezd! "
téma: Volná diskuse
Nebojte sa! Je možné zlomiť aj zlý osud, aj zlé žiarenia hviezd! ... V súčasnosti je dosť rozšíreným, neblahým zvykom obracať sa na rôznych veštcov. Ide o spornú vec z viacerých dôvodov. Trebárs hoci aj preto, že predpoveď zlého osudu ešte vôbec neznamená, že vás ... více»