Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Rozebírání různých více či méně filozofických problémů)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "jedna a čtyři":


Původní příspěvek:
Neral
22.05.2012 20:29:18 id4792 Re: k balrogům  

Manweru 09.05.2012 22:33 napsala:
2. Je to jedno. Protože balrogové patřili k Mayar, nebo ještě lépe mocnostem světa. Pokud si dobře přečteme jejich možnosti zjistíme, že až na vyjímky mohli tyto mocnosti chodit i neodděny viditelným tělem a pohyb v této podobě není závyslý na běžných fyzikálních zákonech jako je vztlak atd. Pokud se však odívali tělem mohli v jakémsi blíže nespecifikovaném rámci tvar svých těl ovlivňovat. Samosebou až na vyjmenované vyjímky. Z tohoto vyplývá, že si dokážu představit balrogy letící Hilthlumem ve formě bouřkové frontální poruchy stejně dobře jako partu ohnivých Batmanů poháněných temným ohněm Udúnu. Ve hře je rovněž varianta, kde jsou Balrogové ve své bouřné formě hnáni gothmogovými ohnivými důtkami, zatímco Gothmog sám mává svými obrovskými křídly jako obrovský Balrogus Megachiroptera. icon_nod.gif
Ano, rozhodně! Tahle rovina je podle mě opravdu podstatná. Protože bez ohledu na to, že nemáme k dispozici přesnější a jednoznačnější popis balrogů, tak vzhledem k jejich přirozenosti poměrně mocných maiar můžeme usuzovat, že mohli do jisté míry svou tělesnou podobu ovlivňovat, a tak je docela dobře možné, že mohli mít křídla prostě jenom když chtěli.

Sice by se dalo namítnout, že mocnosti zla většinou tuto svobodu od hmotlého těla ztrácely, ale jenom u Morgotha je výslovně řečeno, že byl uvězněn v jedné podobě. Sauron zcela ztratil jedno tělo následně byla jeho možnost vytvořit si nové omezená, ale pořád bylo jeho tělo výsledkem jeho vůle. U balrogů je tak jistá míra svobody nad svou podobou celkem představitelná.