Diskusní fórum

Přidání příspěvku (Geografie a historie)

Jméno:
Předmět:
Text:
Smajlíci
Very Happy Smile Sad Surprised
Mad Razz Embarassed Crying or Very sad
Shocked Confused Cool Laughing
Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink
Thumbs up Thumbs down Idea Arrow
Exclamation Question Thumbs up Thumbs down

Ochrana před spamem
Aby mohl být váš příspěvek vložen, napište prosím (číslem) výsledek jednoduchého příkladu "dvě a tři":


Původní příspěvek:
echarmion
02.04.2014 18:26:20 id5269 Re: Pozorovatel  

Ahoj Nerale. Jsem na této stránce nový a z tvých článků i příspěvků do fora čiší, že víš o Ea (bohužel nevím, jak napsat přehlasované a) většinu z toho, co se vědět dá. Na konci svého příspěvku o balrozích uvádíš:

Co jsou zač takoví tvorové? A jak můžou být starší než Sauron, když sám Sauron je starší než svět? Snad jen ve smyslu, že byli ve Středozemi dříve než Sauron, což je samo o sobě dost zajímavé...

Myslím, že mě napadla jiná odpověd. Tolkien napsal, že na počátku všeho nebylo nic zlé. V takovém případě by Sauron skutečně neexistoval tak, jak je znám později. Existoval by jako rozhodně pozitivní Maia, to se popřít nedá. Ovšem Sauronem byl nazván až později, stejně jako Melkor byl až později nazván Morgothem. To zní jistě jako velmi chatrný argument, ale vnímáš-li jako Saurona teprve tu bytost, která byla zkažena Melkorem, potom ve Středozemi mohou existovat starší věci než je on téměř bez potíží. Sauron jako Maia je navíc rozhodně starší než svět, Sauron jako Nepřítel ovšem nikoliv.

Velmi mě zajímá tvůj názor, prosím odpověz.